Krediler

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bu yazımızda ' Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ' konusunu ele aldık....
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

İlişkili Haberler
Kredi Borcu Zaman Aşımına Uğrar Mı?
Kredi Borcu Zaman Aşımına Uğrar Mı?
Anında Evraksız Kredi İçin Nasıl Başvurulur ?
Anında Evraksız Kredi İçin Nasıl Başvurulur ?

Günümüzde birçok banka müşterilerinin gerek zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak gerekse yatırımlarını desteklemek amacıyla kredi sağlamaktadır. Bankalar tarafından sağlanan kredi ile birlikte insanlar acil nakit ihtiyaçlarını gidermekte ve geleceğe yönelik olarak konut, arsa ve taşıt gibi araçlar üzerinden yatırım işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bankalar bu kredileri sağlarken belirli başlı bazı koşulların sağlanmasını ya da bu koşulların taşınmasını istemektedirler. Aksi halde bankaların belirli koşulları sağlamayan müşterilerine karşı olarak kredi imkânı sağlamadığı görülmektedir.

Bankalar tarafından kredi verilirken müşterilerinin gelir durumu, krediyi ödeyecek bütçesi olup olmadığı ve diğer bankalar üzerinde herhangi bir kredisi bulunup bulunmadığı gibi pek çok husus kontrol edilerek göz önünde bulundurulmaktadır. Fakat son dönemde bankalar arasında yaşanan müşteri rekabeti ile birlikte gelir durumu olmaksızın düşük limitlerde birçok kişiye kredi imkânı sağlanmaktadır. Bu avantajdan en çok faydalananlar ise ev hanımlarıdır. Bankalar belirli bir gelire sahip olsun ya da olmasın ev hanımlarına yönelik olarak acil nakit ihtiyaçlarını gidermeleri ya da birikim ve yatırım yapmalarını sağlamak amacıyla düşük limitlerde kredi imkânı sağlamaktadır.

Fakat yine de bankalar ev hanımlarına kredi verirken üzerilerinde bulunan taşınır ya da taşınmaz mal varlığı, eşinin gelir durumu, herhangi bir geliri olup olmadığı gibi hususları göz önünde bulundurmaktadır. Eğer üzerinizde kayıtlı bir mal varlığınız var ise ya da düşük bütçeli de olsa kira geliri gibi bir gelire sahipseniz bu sizlere kredi almanız açısından büyük avantaj sağlayacaktır.

Kredi almak isteyen ev hanımları bankalara yaptıkları başvurularda bazı ek belgeleri sunmak zorundadırlar. Sunmuş olduğunuz bu belgeler sonucunda bankalar gerekli inceleme ve analizleri gerçekleştirdikten sonra tarafınıza kredi alıp alamayacağınız hususunda olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş gerçekleştirmektedir. Başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığı ve kabul gördüğü takdirde bankalar tarafınıza yüksek limitlerde olmasa da 500 ile 2000 TL arasında kredi vermektedirler. Bu limitler sizlerin gelir durumunuza, kredi notunuza ve ödeme düzeninize göre değişiklik göstermekte ve artmaktadır. 

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar ev hanımlarına yönelik olarak kredi sunarken bazı bilgi ve belge isteseler de çoğu banka kefil şartı taşımamaktadır. Fakat kefil göstermeniz kredi başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanmasında sizlere avantaj sağlayacaktır. Bu yazımızda sizlere Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaları paylaşacağız.

İşte Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar;

AKTİF BANK: Aktif Bank, ev hanımlarına yönelik olarak en uygun kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra ev hanımlarının kredi alırken en çok tercih etmiş olduğu bankadır. Aktif Bank kefil ve gelir belgeleri gerekmeksizin ev hanımlarına kredi imkanı sağlamaktadır. Aktif Bank tarafından sağlanan limitler yüksek olmasa da vade ve faiz oranları ile birlikte ödemelerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI: Ziraat Bankası ev hanımları tarafından başvuru sürecinde sunulan bilgi ve belgeleri göz önünde bulundurarak kredi imkanı sağlamaktadır. Yapılan bu başvurular genellikle bir hafta içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Banka tarafından sağlanan limitler yüksek olmasa da uygun vade ve faiz oranları ile tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır.

GARANTİ BANKASI: Garanti Bankası, ev hanımlarına yönelik sunmuş olduğu Garanti Bonus isimli kredi paketi ile birlikte acil para ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına kredi imkanı sağlamaktadır. Garanti Bankası ev hanımlarına yönelik olarak sağlamış olduğu kredi kartlarından yıllık yaklaşık olarak 90 TL civarında aidat almaktadır.

CEPTETEB: Ev hanımları gerekli para ihtiyacını karşılamak amacıyla CEBTETEB Kullanarak kolaylıkla krediye sahip olabilmektedir. CEBTETEB üzerinden kredi almak istiyorsanız öncelikle gerekli bilgi ve belgeleri temin etmeniz gerekmektedir. Bu bilgi ve belgeler neticesinde başvurunuz onaylanırsa yaklaşık olarak %1.50 faiz oranı ile birlikte yaklaşık 30 bin TL’ye kadar kredi alabilmektesiniz.

QNB FİNANSBANK: Finansbank ev hanımlarına yönelik olarak kredi veren bankalar arasından en uygun vade oranı seçeneği sunan bankalar arasında yer almaktadır. Finansbank üzerinden yapacağınız kredi başvurularınızda mal varlığı bilgisi ve gelir durumunuzu gösteren belge istenilebilmektedir. İlgili banka ev hanımlarına yönelik olarak 48 aya kadar vade seçeneği uygulamaktadır.

İŞ BANKASI: İş Bankası, düşük faiz oranı ve yüksek vade seçenekleri ile birlikte ev hanımlarının kredi alabilmeleri için oldukça dikkatlerini çeken bankalar arasında yer almaktadır. İş bankası üzerinden kefil ya da mal varlığınız üzerinde ipotek göstermeniz takdirinde yüksek limitlerde kredi imkanına sahip olabilirsiniz. İş Bankası ev hanımlarına yönelik yaklaşık %1.54 faiz oranı ile birlikte 48 ay vade seçeneği uygulamaktadır.

VAKIFBANK: Vakıfbank ev hanımlarının herhangi bir geliri olmasa da kredi imkanı sağlamaktadır. Yaklaşık olarak 500 TL ile 1500 TL arasında limit belirleyen ev hanımlarının mal varlığı ya da gelir belgeleri göstermeleri durumunda bu limitler bankanın takdirinde olmak üzere artırılmaktadır. Günümüzde geliri olmayan öğrenci ve ev hanımları gibi pek çok kişi Vakıfbank üzerinden kredi imkanına kavuşabilmektedir.

DENİZBANK: Ev hanımlarına kredi sağlayan diğer bankalardan birisi ise Denizbank’tır. Denizbank geliri olsun ya da olmasın tüm ev hanımlarına yönelik olarak yüksek limitlerde olmasa da kredi ve kredi kartı imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra aylık olarak ödeme düzenini düzgün bir şekilde gerçekleştirmeniz ya da mal varlığı üzerinde ipotek hakkı tanımanız yüksek limitlerde kredi almanızı sağlamaktadır.

AKBANK: Akbank tarafından ev hanımlarına gerekli bilgi ve belgeleri sağladıkları takdirde düşük limitlerde kredi verilmektedir. Yüksek limitlerde kredi almak isteyen ev hanımlarında ise mal varlığı üzerinde ipotek hakkı ve kefil şartı aranmaktadır. Akbank sağlamış olduğu kredi ve kredi kartlarında yıllık olarak yaklaşık 100 TL aidat almaktadır.

ODEABANK: Ev hanımları Odeabank üzerinden alacağı kredilerde belirli belgeleri sunmak durumundadırlar. Bu belgeleri sunduktan sonra ise bankanız talep etmiş olduğunuz limit ve ödeme durumunuzu kontrol ederek sizlere bir hafta içerisinde olumlu ya da olumsuz sonuç bildirecektir. Odeabank ev hanımlarına yaklaşık olarak %1.59 faiz oranı ve 48 ay vade seçeneği ile birlikte 35 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlamaktadır. 

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar arasında oluşan piyasa ve müşteri rekabeti nedeniyle düşük bir gelire sahip ya da herhangi bir geliri olsun ya da olmasın herkese kredi imkanı sağlamaktadır. Bu durum ise ev hanımlarının kredi imkanına sahip olmalarının en büyük nedenleri arasında gelmektedir.  Bankalar kredi verirken her zaman olduğu gibi yine sizlerden bilgi ve belge talebinde bulunabilmektedir.

İstenilen bu bilgi ve belgeler, bankalar arasında değişiklik göstermektedir. Bankalar başvuru sürecinde sunmuş olduğunuz bu bilgi ve belgeleri inceleyip analiz ederek kredi alıp alamayacağınız hususunda sizlere olum ya da olumsuz olarak bilgi vermektedir. Eğer yüksek limitlerde bir krediye ihtiyacınız var ise bankalara sunacağınız eşinizin gelir belgesi, mal varlığı üzerinde ipotek hakkı ve gelirinizi gösterebileceğiniz herhangi bir belge limitinizin yükselmesini sağlayabilmektedir. Tüm bu bilgi ve belgeleri sağladığınız takdirde sizlerde istemiş olduğunuz kredi imkanına kavuşabilirsiniz.Yazar Hakkında

Kredi Merkezim

İsmail IŞIK

2013 Yılından beri finans sektörü ile içli dışlı olan yazar son dönemlerde dolar,euro ve krediler üzerine ağırlıklı yazılar yazmaktadır.
Yorum Yap

Yukarı Çık