Konut Kredisi

En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?

Bu yazımızda ' En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Banka Hangisi? ' konusunu ele aldık....
En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?

En düşük faizli konut kredisini hangi bankanın verdiği sorusu konut kredisi alarak konut sahibi olmak isteyenlerin en çok sorduğu sorudur.  Konut kredisi alarak konut sahibi olmak isteyen çok kişi vardır. Bankalar bu ihtiyaçlara uygun konut kredileri oluşturmuştur. Bu konut kredilerinin tümü bankalar tarafından farklı faiz oranlarıyla verilmektedir. Bu nedenle en uygun faiz oranıyla konut kredisi veren bankayı bulmak için bir araştırma yapmanız gerekir. İşte bu araştırmayı biz sizin için yaptık ve en düşük faiz oranıyla konut kredisi veren bankaları yazdık.

En Düşük Faiz Oranıyla Konut Kredisi Veren Banka

Türkiye’de bulunan bankaların hemen hemen hepsi konut kredisi ve mortgage kredisi verse de bu bankaların arasından en uygun ve en avantajlı krediyi vereni seçmeniz gerekir. Yani aldığınız kredi sizin için avantajlı olmalıdır. Türkiye’deki bankaların arasında en uygun faiz oranıyla konut kredisi veren bankaları ve en düşük faizli konut kredisi veren bankayı aşağıda bulabilirsiniz.

Vakıfbank Web Sarı Panjur Konut Kredisi

Vakıfbank tarafından konut kredisi ile konut almak isteyen kişilere verilen Sarı Panjur Konut Kredisi yüzde 1,06 faiz oranıyla verilmektedir. En az üç ve en fazla 120 ay vade ile verilen bu kredi için 800 TL ekspertiz ücreti alınmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası tarafından verilen konut kredisi aylık 0,88 faiz oranıyla verilmektedir. Örneğin, 100 bin TL konut kredisi aldığınızda krediye yansıtılacak faiz oranı yüzde 0,88 ve ve aylık taksit ödemeleriniz 1352,71 TL olacaktır.

Halkbank Konut Kredisi

Halkbank konut kredisi kullanarak konut almak isteyen kişilere iki farklı konut kredisi seçeneği sunmaktadır. Bunlardan biri Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi ve Halkbank Hayat Sigortasız Tahsis Ücretsiz Konut Kredisidir. Hesaplı Evim Konut Kredisini 100 bin TL şeklinde 36 ay vadeyle almak istediğinizde yüzde 0,80 faiz oranı uygulanacak ve 120 ay vadeli almak istediğinizde yüzde 0,89 faiz oranı uygulanacaktır. Yukarıda sıraladığımız örneklerden anlayacağınız üzere en düşük faiz oranı uygulayan banka Ziraat Bankasıdır. Ancak Halk Bankasının uyguladığı faiz oranı da avantajlıdır.Yazar Hakkında

Kredi Merkezim

İsmail IŞIK

2013 Yılından beri finans sektörü ile içli dışlı olan yazar son dönemlerde dolar,euro ve krediler üzerine ağırlıklı yazılar yazmaktadır.
Yorum Yap

Yukarı Çık